Į pradžią
repository_misc/movies/sfile_2727

Vivianos Maier atradimas

Finding Vivian Maier
Režisierius: John Maloof, Charlie Siskel

JAV, 2014, dokumentika, 84 min., anglų k. su lietuviškais subtitrais, V

Viviana Maier, niekam nežinoma auklė, slapta išpyškino daugiau nei 100 000 kadrų. Po kelių dešimtmečių nuotraukos buvo atrastos, o Maier įėjo į istoriją kaip viena ryškiausių XX a. gatvės fotografių. Dokumentinis pasakojimas meninikę atranda per dar nerodytas fotografijas ir pokalbius su dešimtimis tų, kurie manė ją pažįstantys. Šiemet filmas pelnė daugybę prestižinių dokumentinio kino apdovanojimų. 

Apdovanojimai:

2014 m. – apdovanojimas už geriausią dokumentinį filmą Portlando tarptautiniame kino festivalyje.
2014 m. – apdovanojimas geriausio naujojo režisieriaus nominacijoje, Aliaska Airlines žiūrovų simpatijų apdovanojimas Portlando tarptautiniame kino festivalyje.
2014 m. – Steigėjų prizas už geriausią dokumentinį filmą Traverso miesto kino festivalyje
2014 m. – Didysis žiuri apdovanojimas  Riteriškojo dokumentinio filmo nominacijoje Tarptautiniame Majamio kino festivalyje.
2014 m. –  Džono Šlezingerio apdovanojimas už išskirtinį pirmąjį filmą Tarptautiniame Palm Springso kino festivalyje.

Apie režisierius:

John Maloof yra filmų kūrėjas, fotografas ir istorikas. Jis taip pat yra  Vivian Maier darbų kuratorius. Veikdamas per Maloof Collection John Maloof siekia išsaugoti Maier fotografijas ir viešinti jos darbus. Režisierius užaugo Čikagos vakarinėje dalyje, kur pirkdavo ir parduodavo saugojimo spinteles sendaikčių turguose. Būtent čia jis ir atrado Vivian Maier fotografijas ir daugybę negatyvų.. Maloof taip pat yra knygos Vivian Maier: gatvės fotografė (Vivian Maier: Street Photographer. 2011) autorius.

Charlie Siskel yra „Emmy“ statulėle nominuotas televizijos ir filmų prodiuseris, rašytojas ir režisierius. Jo darbus apima Akademijos apdovanojimą laimėjęs filmas Kolumbinos Boulingas (Bowling For Columbine, 2002) su Michael Moore ir Religulous (2008) su Bill Maher ir Larry Charles.

Muzika: J. Ralph

Prodiuseris: Jeff Garlin