Į pradžią
repository_misc/movies/sfile_3174

Žaliasis rūkas

The Green Fog
Režisierius: Guy Maddin, Evan Johnson, Galen Johnson

Kanada, JAV, 2017 m., vaidybinis, 63 min., anglų k. su lietuviškais subtitrais, N-13

Nepriklausomai nuo to, ar esate matę Hičkoko vyriškojo žvilgsnio studiją – filmą „Svaigulys“, ar ne, kviečiame jus paklaidžioti per paslaptis ir malonumus, kuriuos atradome kurdami šio veikalo adaptaciją. Filme naujai panaudojame kino ar televizijos bei išskirtinai San Franciske filmuotą medžiagą.

„Mūsų sukurtoji „Svaigulio“ versija, kurią konstravome savo pačių malonumui iš naujai „sukeistintos“ medžiagos, kartais tarsi rimuojasi, kartais pertvarko originalą, o kartais jį – žiaurų, naikinantį – apverčia, stačiai kaip kiaušinį keptuvėje,“ rašo filmo režisieriai.

Apie režisierius

Guy Maddinas yra instaliacijų ir interneto menininkas, rašytojas ir kino kūrėjas, dėsto Harvarde. Jis režisavo 12 ilgametražių filmų, tarp jų - „Uždraustasis kambarys“ (The Forbidden Room, 2015 m.), „Mano Vinipegas“ (My Winipeg, 2007 m.), „Liūdniausia pasaulyje muzika“ (The Saddest Music in the World, 2003 m.). Jis sukūrė apie septyniasdešimt renginių visame pasaulyje, kurių metu jo filmai buvo atliekami su „gyvais“ elementais, pvz., gyvai garsinami orkestro, realiu laiku pasakojant naratyvą ir kt. Nuo 2011 m. Maddinas bendradarbiauja su Galen Johnsonu ir Evanu Johnsonu, drauge jie įsteigė kino kūrėjų kolektyvą „Development Ltd.“

G. Maddinas yra gavęs Kanados ordino ir Manitobos ordino apdovanojimus.

Muzika: Jacob Garchik

Prodiuseris: Evan Johnson, Guy Maddin