Į pradžią
repository_misc/movies/sfile_2614

Žydroji banga

Mavi Dalga
Režisierius: Zeynep Dadak, Merve Kayan

Turkija, 2013, drama, 97 min., turkų k. su angliškais ir lietuviškais subtitrais, V

Filmas „Žydroji banga“ iš pirmo žvilgsnio atrodanto itin laisvos struktūros, tačiau iš tiesų – tai intriguojantis pasakojimas apie nūdienos Turkijos viduriniosios klasės jaunimo kasdienybę nekasdieniškų įvykių sraute. Filmo režisierės Zeynep Dadak ir Merve Kayan puikiai žino, ką nori parodyti šiuo filmu ir jų talentas atskleisti paauglių pasaulį per fragmentiškus sakinius aktualiomis kasdieninėmis temomis jaučiamas visame filmo siužete. 

Apdovanojimai:

2013 - Antalijos 50-ojo „Auksinio apelsino” kino festivalio Auksinio apelsino apdovanojimai už geriausią pirmąjį vaidmenį, geriausią scenarijų ir geriausią montažą.

Apie režisieres:

Zeynep  Dadak gimusi Balikesyre, Turkijoje. Režisierė yra Niujorko universiteto kino studijų katedros doktorantė, svarbaus Turkijos kino žurnalo „Altyazi Film Magazine“ rašytoja ir redaktorė. Nuo 2001 m. Zeynep Dadak režisavo ir prodiusavo trumpametražius filmus, dokumentiką,  muzikinius klipus.

Merve Kayan, užaugusi Turkijoje, mokslus baigė Denisono universiteto kino fakultete Ohajuje, JAV. Kurdama filmus ir vaizdo įrašus, ji bendradarbiauja su Niujorko ir Stambulo filmų kūrėjams bei menininkais. Menų magistro laipsnį įgijo vizualiųjų menų universitete Kalifornijoje, San Diege.

Scenarijus: Zeynep Dadak, Merve Kayan

Operatorius: Daniël Bouquet

Muzika: Berna Gol, Ekin Sanac

Vaidina: Ayris Alptekin, Onur Saylak, Bariş Hacihan, Albina Özden, Nazli Bulum