Į pradžią
repository_misc/movies/sfile_468

Aš už Indiją

I for India
Režisierius: Sandhya Suri

Didžioji Britanija, 2005 m., 70 min., dokumentinis, liet. subt.
1965-aisiais Yash Pal Suri išvyko iš Indijos į Jungtinę Karalystę. Vos atvykęs į Angliją jis įsigijo dvi „Super 8“ kameras, du projektorius ir du juostų perrašymo įrenginius. Vieną įrangos komplektą jis išsiuntė savo šeimai į Indiją, o kitą pasiliko sau. Keturiasdešimt metų šios įrangos pagalba jis dalijosi savo naujuoju gyvenimu užsienyje su tėvynėje likusiais namiškiais – sniego vaizdais, mini sijonais vilkinčiomis nuogakojėmis šokėjomis, pirmuoju apsilankymu angliškame supermarkete, juostoje užfiksuotomis mintimis ir pastabomis. Taip jis sukūrė nepakartojamą naujosios savo tėvynės keistenybių kroniką. Indijoje giminaičiai taip pat kūrė „kino laiškus“ apie savo gyvenimo realijas – vestuves ir kaimo gyvenimą.
Bėgant laikui ir mažėjant planuoto grįžimo į Indiją tikimybei, ankstyvą smalsumą ir pažinimo džiaugsmą juostose ėmė keisti tamsesnė susvetimėjimo, rasizmo ir šeimos iširimo realybė.
„Aš už Indija“ – tai karčiai saldi laiko kapsulė apie susvetimėjimą, atradimą, rasizmą ir bendrumą. Tai 7-ojo ir vėlesnių dešimtmečių Britanijos imigranto kronika, pavaizduota vienos azijiečių šeimos akimis ir kino kameros pagalba.