Į pradžią
repository_misc/movies/sfile_1070

Pica Aušvice

Pizza in Auschwitz
Režisierius: Moshe Zimerman

Izraelis, dokumentika, 65 min., 2008 m., lietuvių k. ir anglų k. titrai
Holokaustą išgyvenusio 74 metų Danny’o Chanocho giminės nuo Vytauto Didžiojo laikų gyveno Žasliuose, jis pats vaikystę praleido Kaune, Rotušės aikštės 13-ajame name. Antrasis pasaulinis karas nutraukė jo gimnazistiškas dienas... Šiandien, kai tik gali, Danny dalyvauja ekskursijose į koncentracijos stovyklas. Vienas jo troškimų buvo šias baisias vietas aplankyti kartu su savo vaikais Miri ir Sagi. Taigi kūrybinė grupė ir trys šeimos nariai keliauja per buvusias mirties stovyklas (Danny jų išgyveno net penkias) iki galutinio tikslo – Aušvico. Čia Danny sumano įgyvendinti dar vieną seną norą – su vaikais praleisti naktį savo senajame barake... Režisierius Moshe Zimermanas užfiksavo chaotišką kelionę, pilną liūdnų prisiminimų, skausmo ir juodojo humoro.

Apdovanojimai:
2008 m. – Leipcigo kino mokyklos (Filmschule Leipzig) jaunimo žiuri prizas tarptautiniame Leipcigo dokumentinių filmų festivalyje (Vokietija).
2009 m. – Krokuvos tarptautinio kino festivalio (Lenkija) prizas „Auksinis drakonas“.
2009 m. – Berdiansko kino festivalio (Ukraina) apdovanojimas už geriausią ilgametražį dokumentinį filmą.

Apie režisierių:
Moshe Zimermanas baigė kino ir hebrajų literatūros studijas Tel Avive, Izraelyje. Dirba scenaristu ir režisieriumi, yra parašęs kelis vadovėlius apie Izraelio kino, visuomenės ir kultūros santykius. Jo sąskaitoje – keli vaidybiniai, dokumentiniai ir televizijos filmai.
Scenarijus: Moshe Zimerman

Operatorius: Avi Kener, Moshe Zimerman

Muzika: Ellyot Ben Ezzer