Į pradžią

Geriausi ABBAmanijos laikai

repository_misc/news//mfile_91
2008-09-21

Nors vėliau Lasse Hallstrom'as tapo visame pasaulyje žinomas su filmais „Sidro namų taisyklės“, „Šokoladas“ ir kitais, 1977-aisiais, kai filmavo garsųjį filmą „ABBA“ apie tuomet vienos garsiausių ir mylimiausių pasaulio muzikos grupių turą Australijoje, jis buvo pažįstamas daugiausia kaip ABBA vaizdo klipų kūrėjas. Jis sukūrė klipus daugumai ABBA hitų, tokių kaip „Mamma Mia“, „S.O.S.“ ir „Waterloo“.

Lasse Hallstrom‘as, kurdamas ABBA muzikinius klipus, ne tik mokėsi amato. Aštuntajame dešimtmetyje sukurti vaizdo klipai tapo muzikinių klipų pionieriais, išbandydami novatoriškus vaizdo kūrimo būdus, iš kurių vėliau mokėsi kiti klipų kūrėjai. 

Žinoma, sukurti pilno metražo filmą buvo atsakingesnė užduotis nei kelių minučių reklaminius klipus dainoms, ir Lasse Hallstrom‘as ėmėsi jos rimtai. Režisierius ABBA  filmui naudojo ne tik koncertų Australijoje, kuriuos, kalbama, filmavimo metu aplankė virš 160 tūkst. fanų, balansuojančių ant „ABBAmanijos“ isterijos, vaizdus. Jis nusprendė į filmą įpinti išgalvotą istoriją apie radijo laidų vedėją, nesėkmingai bandantį gauti išskirtinį pasaulinių žvaigždžių interviu.

Ashley Wallace (Robert Hughes) – Australijos radijo stoties „Radio 2TW“ laidų vedėjas - gauna užduotį sukurti specialią laidą apie ABBA Australijos turą. Laida bus transliuojama paskutinę turo dieną. Ashley bosas nori, kad būtų parengtas išskirtinis, asmeniškas interviu su grupės nariais, kuris taptų laidos vinimi. Ashley yra country muzikos ekspertas, menkai nusimanantis pop muzikoje, visiškai nepasiruošęs interviu su POP grandais. Jam nepavyksta gauti akreditacijos, jis pavėluoja į grupės sutikimą Sidnėjaus oro uoste, spaudos konferenciją, neįleidžiamas į pirmąjį koncertą... Ashley vis tiek nepasiduoda ir seka paskui grupę per visą Australiją, nuo Sidnėjaus iki Melburno, bandydamas gauti išsvajotąjį interviu su Agnetha, Frida, Benny ir Bjorn‘u.

Istorija gana paprasta. Ji leidžia žiūrovui mėgautis ne tik puikiais koncertų vaizdais ir garsais su šiandien egzotiškai atrodančiais spindinčiais aštuntojo dešimtmečio kostiumais ir Agnetha, nepamirštančia priminti, kodėl ji neseniai buvo išrinkta gražiausio Europos užpakaliuko savininke. Filmas parodo ir užkulisius, grupės gyvenimą turo metu: apšilimus prieš koncertus, kritikų atsiliepimų skaitymą vietos spaudoje ir kitus intymius momentus.

Filmas „ABBA“ buvo vienas iš išrinktųjų, įleistų ir į Sovietų Sąjungos kino teatrus. Kalbama, kad prie bilietų į šį filmą driekdavosi ilgiausios eilės, o žiūrovai, filme stebėdami kadrus iš koncertų, kuriuose atliekamos „Dancing queen“, „Money Money Money“ jautėsi kaip tūkstantinėse koncertų salėse, kokiose jie neturėjo galimybės pabūti.

ABBA „Mamma Mia“ vaizdo klipas:
http://www.youtube.com/watch?v=WY57jGNCN8Q

ABBA „Waterloo“ vaizdo klipas:
http://www.youtube.com/watch?v=ZpUz5zXywhY

ABBA „S.O.S.“ vaizdo klipas:
http://www.youtube.com/watch?v=f19GKcZU1vg