Į pradžią

Kauno kino festivalis Vilniuje: pasaulyje pripažintos kino juostos ir įkvepiantys menininkai

repository_misc/news//mfile_317
2012-10-04

Vilniuje, kino teatre „Skalvija“ ir ŠMC kino salėje, iki spalio 10 dienos įsikūręs šeštasis Tarptautinis Kauno kino festivalis žiūrovus kviečia ne tik pamatyti kino pasaulyje jau įvertintus filmus, bet ir susipažinti su jaudinančiais, įkvepiančiais, o kartais ir šokiruojančiais menininkų portretais.

Tradicinė festivalio programa „Tapatumai“ savo žiūrovus džiugina šių metų didžiuosiuose Europos kino festivaliuose daugybę apdovanojimų jau spėjusiais surinkti filmais. Vienas tokių – portugalų kino kritiko, kultinio autoriaus Miguelio Gomeso naujausias darbas „Tabu“. Ši kino juosta Tarptautiniame Berlyno kino festivalyje buvo įvertinta Alfredo Bauerio ir Tarptautinės kino kritikų federacijos FIPRESCI apdovanojimais. Spalio 8 d. 21 val. kino centre „Skalvija" rodoma kino juosta „Tabu” žiūrovus įtrauks į lyrišką ir metaforišką dramą apie kolonializmo laikus, kuri išsiskiria drąsia struktūra, peržengiančia tradicines žanrų ribas ir laužančia kino pasakojimo taisykles.

Daugiausiai žadančio Švedijos kino kūrėjo Axelio Peterséno  pirmasis pilnametražis filmas „Donatas ir Avalonas“ kino mylėtojams papasakos istoriją apie buvusio vakarėlių liūto Jano (akt. Johannes Brost), kuris ką tik baigė jam skirtą namų arešto bausmę, norą kartu su savo buvusiu verslo partneriu atidaryti išskirtinį naktinį klubą „Avalonas”. Šioje kino juostose bus galima išvysti ir jau pažįstamus lietuvių aktorius – Miglę Polikevičiūtę bei Simą Lindesį. „Donatas ir Avalonas” - ironiškas hedonistiškos vartotojų visuomenės, jos godumo ir neatsakingumo portretas, kurį pamatyti galima spalio 9 d. 19 val. taip pat  kino centre „Skalvija".

Dar vienas žiūrovų dėmesio vertas filmas - danų režisieriaus Thomo Vinterbergo „Medžioklė“, kurio pagrindinis aktorius Madsas Mikkelsenas Kanų kino festivalyje buvo apdovanotas už geriausią vaidmenį. „Medžioklė“ – tai subtili, tačiau psichologiškai įtempta, emocinga drama apie šiuolaikinę raganų medžioklę bei apie žodžio galią formuoti ir keisti tapatybę. Ši  drama - spalio 10 d. 21 val. kino centre „Skalvija.

ŠMC kino salėje žiūrovus pasitinka šiemet itin stiprios „Visos mūzos“ ir „Muzika, keičianti pasaulį“  programos dalys. Melomanai kviečiaminepraleisti progos šeštadienį pamatyti kino juostą „Turning“ su „Anthony and the Johnsons“.

Elektrinės gitaros gerbėjams - įkvepianti istorija apie svajones, meilę ir žmogaus dvasios tvirtumą – „Jasonas Beckeris: vis dar gyvas“. Jasonas – muzikos genijus ir legendinis gitaristas – jau 22 metus kovoja su amiotrofine lateraline skleroze. Filme vaizduojamas J. Beckerio gyvenimas nuo pirmųjų gitaros pamokų, meistriškumo demonstravimu mokyklos talentų šou iki kvietimo groti žymaus muzikanto Davido Lee Rotho grupėje. Šis dokumentinis filmas ŠMC kino salėje bus rodomas spalio 7 d. 20.30 val.

Besižavintys užburiančia, novatoriška ir kontraversiška performansų menininke Marina Abramović  neturėtų praleisti progos pamatyti kino juostą „Marina Abramović: dalyvauja menininkė“. Viliojanti, bebaimė ir stebinanti Marina Abramović jau kone keturiasdešimtmetį plečia meno sąvokos ribas. Spalio 5 d. 18.30 val. ir spalio 9 d. 17.30 val. ŠMC kino salėje  stebėsime menininkę, besiruošiančią vienam svarbiausių momentų jos karjeroje – didžiulei retrospektyvai Niujorko moderniojo meno muziejuje (MoMA).

Žiūrovų dėmesio turėtų sulaukti ir dokumentinis  filmas „Ai Weiwei niekada nesigaili“, pasakojantis apie garsiausią Kinijos šiuolaikinį menininką Ai Weiwei, kino juosta „Pati sau Dolly Parton”, kurioje atskleidžiamas  įkvepiančios Dolly Parton asmenybės portretas bei filmas „Muziejaus darbo laikas“ apie tai, kad meno kūriniai atspindi ir keičia kasdienes patirtis.