Į pradžią

Kauno kino festivalyje savo filmą pristatys garsus fotografas Perry Ogden

repository_misc/news//mfile_106
2008-10-11

Ketvirtadienį Kaune prasidėjusiame antrajame Tarptautiniame Kauno kino festivalyje pirmą kartą Lietuvoje atskiroje programoje pristatomas naujasis Airijos kinas. Bendradarbiaudami su Airijos kino valdyba bei Airijos ambasada Lietuvoje, festivalio rengėjai pristato kino mėgėjams pastarojo dešimtmečio airių kino panoramą.

Sekmadienį ir pirmadienį festivalyje svečiuosis režisierius, pasaulyje garsus madų fotografas, Perry Ogden. Jis pats žiūrovams pristatys savo debiutinį filmą “Keliautoja”, kuris padėjo jam pelnyti geriausio naujoko Airijos kine titulą. Drama “Keliautoja” – tai pasakojimas apie Airijos klajoklių bendruomenę. Filmas, kuriame vaidina neprofesionalūs aktoriai, realūs asmenys, atskleis autentišką už visuomenės ribų atsidūrusių žmonių kasdienybę ir pastangas išsaugoti savo tapatybę. Tai yra pirmasis ir netikėtai “neblizgus” filmas fotografo, fotografavusio daugelį garsenybių, jų tarpę – aktorius Sienna Miller, Gael Garcia Bernalį, modelį Gisele Bundchen ir kitus.

Europos kino gurmanams pažįstamas Airijos kinas Lietuvoje kol kas mažai žinomas. Tarptautinis Kauno kino festivalis siekia supažindinti žiūrovus su naujosios airių kinematografijos specifika, žanrų įvairove, filmų stilistika. Ši kino programa taip pat pateiks šiuolaikinės airių visuomenės skerspjūvį, atskleis aktualiausias šalies problemas, leis pažvelgti į jos kasdienybę režisierių akimis.

Dokumentinis filmas “Su vaizdu į jūrą” (rež. Paul Rowley, Nicola Gogan) – tai žvilgsnis į tikrą, nepagražintą Airijos imigrantų gyvenimą. Trejus metus nedideliame miestelyje tarp imigrantų gyvenę filmo kūrėjai užfiksavo asmenines atvykusiųjų istorijas ir iš jų sudėjo jaudinantį pasakojimą apie žmonių troškimus ir viltis.

Žinoma, šioje programoje bus ir filmų apie meilę. Vienas tokių - režisieriaus Declan Recks filmas “Rojus” – dramatiškas pasakojimas apie krizės ištiktą sutuoktinių porą ir jų pastangas išsaugoti šeimyninę laimę. Šilto, jausmingo kino pasiilgusiems žiūrovams festivalio rengėjai pristato romantišką komediją “Auksinės žuvelės atmintis” (rež. Elizabeth Gill). Šiame filme jautriai ir su humoru tyrinėjama meilės prigimtis, kol galiausiai prieinama prie išvados: kad ir kokia ta meilė būtų, be jos gyventi neįmanoma.

Mėgstantiems dinamiškus ir nuotaikingus filmus – veiksmo komedija “Tigro uodega”. Režisierius Johnas Boormanas ir visas būrys puikių Airijos bei Amerikos kino aktorių (viena iš jų – “Sekso ir miesto” žvaigždė Kim Cattrall) sukūrė ironišką, juodojo humoro kupiną pasakojimą apie Airijos ekonomikos ir verslo užkulisius. Klasikinių Holivudo miuziklų stilistiką primenančioje komiškoje dramoje “Greitas maistas” (rež. Anthony Byrne) fiksuojamas užkandinių virtuvėse verdantis gyvenimas, o kulinarija netikėtai susipina su filosofija…

Tarptautinis Kauno kino festivalis vyks iki spalio 20 dienos Kauno Forum Cinemas, Kauno valstybinio dramos teatro bei Vilniaus „Skalvijos“ kino centro salėse. Visą festivalio programą galima sužinoti interneto svetainėje www.kinofestivalis.lt.