Į pradžią

Pirmadienį vakare - paskutinė galimybė susitikti su ispanų režisieriumi Agustí Vila

repository_misc/news//mfile_192
2010-10-03

Spalio 4d. 19 val. žiūrovai turės paskutinę galimybę kino teatre „Forum Cinemas Kaune“ susitikti su festivalyje besisvečiuojančiu režisieriumi Agustí Vila. Ispanų režisierius pristatys savo naujausią filmą „Tinklelis nuo uodų“ bei atsakys į žiūrovų klausimus. Filmas šią vasarą buvo apdovanotas Čekijos Karlovy Varų tarptautinio kino festivalio didžiuoju prizu „Krištoliniu gaubliu“.

Agustí Vila sukurtoje tragikomedijoje apie miesčionių šeimą, įstrigusią savo mažuose pasaulėliuose, vaidina Charlie Chaplino duktė Geraldine Chaplin.

Šeštadienį įvykusio pirmojo susitikimo su žiūrovais Kaune metu Agustí Vila prisipažino, jog kiekvieną kartą iš naujo žiūrėdamas savo filmą jis vis labiau dvejoja, ar jis sukūrė komediją. Tamsios mintys ir užduoti, tačiau neatsakyti egzistenciniai klausimai nurodo visai kitą žanrą. Čia slypi ir vienas svarbiausių filmo klausimų: kur prasideda ir baigiasi žanro, meilės, auklėjimo ar prievartos ribos? Kas yra gėris ir kas yra blogis, kodėl noras ir pastangos būti geriems taip prieštarauja tikrosioms vertybėms.

Šiuo filmu  Agustí Vila  tarsi diskutuoja su Luiso Buñuelio filmu „Nazarin“, kuriame pagrindinis veikėjas krikščionišku gerumu kovoja prieš aplinkos blogį ir nepasitikėjimą. Tuo tarpu „Tinklelis nuo uodų“ vaizduoja šeimą, kuri stengiasi būti dora ir teisinga, tačiau neranda rakto į tikrą laimę. Jie be saiko rūpinasi gyvūnais, tačiau nemyli vieni kitų. Galbūt bus sudėtinga susitapatinti su tokiais kraštutiniais personažais, kaip mama, kankinanti savo dukrytę, tik dėl to, kad nori ją tinkamai išauklėti, tačiau filmo personažų situacijos yra ne kas kita, kaip tik mūsų visų gyvenimų atspindžių koncentratas. Juk labai dažnai ir mūsų pačių elgesys bei veiksmai prasilenkia su tikraisiais norais ir tikslais.

Pažiūrėjus filmą lieka atviras klausimas: kodėl kartais mes skriaudžiame tuos, kuriuos labiausiai mylime? Apie tai kviečiame pirmadienio vakare padiskutuoti su pačiu režisieriumi.

Ketvirtasis Tarptautinis Kauno kino festivalis vyksta spalio 1 – 17 dienomis Kaune ir Vilniuje, kino teatruose „Forum Cinemas“, „Pasaka“ ir „Skalvija“. Visa programa ir daugiau informacijos apie festivalį - svetainėje www.kinofestivalis.lt.