Į pradžią

Populiarusis Kauno kino festivalio filmas „Lorė“ - kino teatruose

repository_misc/news//mfile_405
2013-12-10

Gruodį kino teatruose pradedamas rodyti australų režisierės Cate Shortland filmas „Lorė“. Šis užburiantis filmas sukurtas pagal Rachel Seiffert romaną „Tamsus kambarys“ (angl. „The Dark Room“), parašytą remiantis tikrais įvykiais, kuriuos patyrė rašytojos mama ir močiutė. Režisierė teigė, kad vos perskaičius romaną, ją sužavėjo visiškai netikėta nacistinėje Vokietijoje gyvenusio vaiko perspektyva.


Viename seniausių ir svarbiausių Europoje – Lokarno (Šveicarija) kino festivalyje – pristatytas filmas pelnė žiūrovų simpatijų prizą, o Berlyno kino festivalyje (Vokietija) Kylančios žvaigždės apdovanojimą gavo filme pagrindinį vaidmenį atlikusi aktorė Saskia Rosendahl. Tarptautinio Kauno kino festivalio atidarymo filmu tapusi „Lorė“ šį rudenį sulaukė įvertinimo bei pilnų salių ir Lietuvoje.
 
„Lorė“ yra vienas mėgstamiausių mano pastaruoju metu matytų ir vienas įspūdingiausių pokario filmų. Kine nuolat ieškau autentiško santykio su pasakojama istorija, su pačiu jos pasakojimo būdu. Pripažinsiu, kad kaip tik dėl šių savybių dalyvaudama Tarptautinio Tromso kino festivalio (Norvegijoje) žiuri, balsavau už didžiojo „Auroros“ apdovanojimo suteikimą kaip tik šiam filmui“, – sako Kauno kino festivalio meno vadovė Ilona Jurkonytė. 
 
Kino kritikai žavisi filmo gilumu, įtaigiai atskleidžiančiu žmogiškumo kainą, ir giria jį dėl įtraukiančio vizualumo bei nestandartinio žvilgsnio – istorija pasakojama pasitelkiant ilgus dešimtmečius tabu laikytą „vilko vaikų“ perspektyvą.
 
Drama perteikia pokario įvykius neįprastu rakursu – penkių nacių šeimos vaikų akimis. Kai jų tėvai paimami į nelaisvę, keturiolikmetė Lorė lieka atsakinga už jaunesniuosius brolius ir seseris. Vaikams išsiruošus į ilgą kelionę pas močiutę, įvyksta Lorės akistata su karo padariniais. Visa tai ir pažintis su jaunu žydų pabėgeliu verčia Lorę suabejoti nacistine ideologija bei pasitikėti žmogumi, kurį anksčiau buvo mokyta laikyti priešu. 
 
Filmas visą gruodį bus rodomas sostinės „Skalvijos“ kino centre. Netrukus „Lorę“ bus galima išvysti ir Šiuolaikinio meno centro kino salės, Kauno „Romuvos“ bei Panevėžio „Garso“ ekranuose.